Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy bez navýšenia cien
výhody (zľavy, bonusy, lastminute ...)
bezpečnosť pre Vás - len poistené CK !
Dovolenky na mape
Potrebuješ upgradovať tvoj Flash Player

voľne stiahnuteľný softwér na adrese
get.adobe.com/flashplayer/
Bulharskofotogaléria Bulharsko
 
Oficiálny názov: Bulharská republika
Správne členenie: 28 oblastí, 264 okresov
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Sofia
Rozloha v km2:110 910
Obyvateľstvo:8 468 000 (hustota 76 os. / km2)
Jazyk:bulharčina, turečtina, cigánske jazyky, macedončina
Mena:Leva ( 1€ -> cca 1,96 BGN )
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Grécko, Macedónsko, Rumunsko, Srbsko, Turecko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, alebo občiansky preukaz
Pozri tiež: Bulharsko
 dovolenka Bulharsko
 • hotely Bulharsko
 • doprava Bulharsko
 • letenky Bulharsko
 cestovné kancelárie Bulharsko
 • lastminute Bulharsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Bulharsko

Obľúbené letoviská pri Čiernom mori - Zlaté piesky, Riviéra, Slnečné pobrežie, Nesebar, Pomorie, Primorsko, Sozopol, Tsarevo a.i. dnes už dopĺňajú zimné lyžiarske strediská - Pamporovo, Borovets a Bansko, ktoré si získali medzinárodnú reputáciu. Dovolenka Bulharsko sa stáva celoročnou destináciou. Kvalita ubytovania sa zlepšuje, pribúdajú hotely vyššieho štandardu s wellness ponukou. Pritom ceny sú v Bulharsku stále veľmi výhodné, preto sem smerujú prevažne ekonomicky zameraní dovolenkári.

Cestovný ruch

Cestovný ruch v Bulharsku významne prispieva k hospodárstvu krajiny. Nachádza sa na križovatke východu a západu, Bulharsko je domovom mnohých civilizácií - Thrákov, Grékov, Rimanov, Východných Rimanov alebo Byzantíncov, Slovanov, Bulharov a Osmanov. Krajina je bohatá na turistické pamiatky a historické artefakty, rozptýlené na relatívne malom a ľahko prístupnom území. Bulharsko je medzinárodne známe svojimi prímorskými a zimnými strediskami. V roku 2018 prilákalo takmer 13 miliónov zahraničných turistov. Popularita u slovenských turistov z roka na rok narastá.

Mestá v Bulharsku

V súčasnosti je v Bulharsku 256 miest. Najväčšie z nich sú Sofia, Plovdiv, Varna, Burgas, Ruse, Stara Zagora a Pleven. Vo východnej časti krajiny sa nachádzajú strediská Čierneho mora Šabla, Kavarna, Balčik, Varna, Byala, Obzor, Nesebar, Pomorie, Burgas, Sozopol, Primorsko, Sveti Vlas, Černomorets, Tsarevo, Kiten, Aheloy a Ahtopol. Mestá s rozvinutým horským cestovným ruchom sú okrem iného Samokov, Bansko, Dobrinishte, Chepelare, Smolyan, Elena, Troyan, Teteven. Existuje tiež mnoho miest a obcí, ktoré ponúkajú možnosti dovolenky a balneologické procedúry, ako Bankya, Varshets, Velingrad, Hisarya, Sapareva Banya, Strelcha, Kyustendil a Devin. Pre turistov sú zaujímavé aj dunajské mestá Vidin, Lom, Kozloduj, Oryahovo, Nikopol, Belene, Svishtov, Ruse, Tutrakan a Silistra.

Mnohé bulharské mestá si zachovali svoju architektúru obrodenia. Patrí medzi ne Kotel, Koprivshtitsa, Kalofer, Sopot, Elena, Tryavna, Bansko, Mělník (najmenšie mesto v Bulharsku). V niektorých mestách sa nachádzajú aj architektonické a etnografické komplexy, ktoré sa zachovali alebo obnovili: Staré mesto Plovdivu, Staré Mesto Nesebar (kultúrne dedičstvo UNESCO), Gabrovo (Etara), Staré mesto v Sozopole, Staré mesto v Dobrichu, Zlatogradskom areálovom komplexe, Varosha v Loveche, rezidenčných častiach Smoljanu Raykovo a Ustovo, Blagoevgradskej Varoshe, Etnografickom komplexe Sevlievo, Malko Tarnovo, Samodovskej Charšiji v Veliko Tarnove, Plevenovom Revival Complex, Razgradovom (Varosh) a ďalších. Starobylé bulharské hlavné mestá Pliska, Veliki Preslav a Veliko Tarnovo sú tiež veľmi zaujímavé pre turistov.

Hlavné mesto Sofia

Sofia je najväčšie a hlavné mesto Bulharska, bola založená pred tisíckami rokov a dnes sa mesto rýchle rozvíja a stáva sa kultúrnym, hospodárskym a politickým centrom Bulharska. V súčasnosti žije v hlavnom meste viac ako 1 250 000 ľudí podľa posledného sčítania, niektoré odhady však uvádzajú 2 mil. obyvateľov. Sofia sa nachádza vo vnútrozemí, v západnej časti krajiny, na úpätí pohoria Vitoša. Priemerná nadmorská výška je 550 metrov, podnebie je mierne kontinentálne a vyznačuje sa studenými a zasneženými zimami a chladnejším letom.
Viac na - Sofia.

Dovolenkové destinácie v Bulharsku

-

Aktivity

-

Pamiatky

-

Copyright © 2010−2011, svet-dovoleniek.sk, travel agency