Krajiny sveta - cestovateľský sprievodca
informácie a rady pre cestovateľov
krajina, jej obyvateľstvo, história ...
možnosti dovolenky
turistické zaujímavosti a atrakcie
špecializované cestovné kancelárie
Krajiny sveta na mape
klikacia mapa sveta - výber dovolenky
Seychely
fotogaléria
 
Oficiálny názov: Republika Seychely
Správne členenie: 115 ostrovov
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Victoria
Rozloha v km2:455
Obyvateľstvo:82 000 (hustota 180 os. / km2)
Jazyk:angličtina ,francúzština, kreolčina
Mena:seychelská rupia ( 1€ -> cca 18,50 SCR )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 4:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: • dovolenka Seychely
 • lastminute Seychely
 • hotely Seychely
 • letenky Seychely
 • doprava Seychely
 
NAJPOPULÁRNEJŠIE KRAJINY SVETA - TOP 15:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

SEYCHELYObyvateľstvo 115 „ rajských ostrovov“ zostáva rozdelených na tých, ktorí vlastnia pôdu a na tých, ktorí ju obrábajú.

Miestni obyvatelia sú presvedčení, že rajská záhrada sa nachádza práve na Seychelách. V mnohých smeroch je to skutočne ostrovný raj s príjemným podnebím a idylickými plážami lemovanými palmami. Nakoľko sú ostrovy vzdialené 1 200 km od afrického pobrežia, vyvinuli sa tu jedinečné rastlinné a živočíšne druhy, vrátane vzácnych vtákov a ohrozenej korytnačky obrovskej, ktorá bola v minulosti lovená pre svoj pancier.

Dva hlavné ostrovy Mahé a Praslin sa vyvíjali spoločne s africkým kontinentom a preto sú čiastočne žulové. Dosahujú výšky až 905 m. Zo žuly je taktiež podložie 30 ďalších ostrovov, ostatné sú koralové, nízke alebo neobývané.

Asi 90% obyvateľov žije na ostrove Mahé, kde sa nachádza aj hlavné mesto Victoria. Obyvatelia sú potomkami francúzskych osadníkov, ktorí sem prišli roku 1744 a afrických otrokov, ktorí sem prišli z ostrova Maurícius. Ostrovania sa živia predovšetkým maniokom, sladkými zemiakmi, dovážanou ryžou a rybami. Na vývoz sa pestuje kokosová palma. Rozvíja sa síce rybolov, ale 70% príjmov zaisťuje cestovný ruch. Turisti začali vo väčšej miere ostrov navštevovať až po otvorení medzinárodného letiska na ostrove Mahé roku 1971. V tom čase bolo postavených aj niekoľko medzinárodných hotelov. Vláda sa snaží obmedziť závislosť krajiny na cestovnom ruchu rozvojom rybolovu, poľnohospodárstva a niektorých priemyselných odvetví. Snaží sa o prilákanie zahraničných investorov, no západné krajiny sa obávajú, že by sa ostrovy mohli stať strediskom na pranie špinavých peňazí.

Ostrovy sa po 162 rokoch britskej nadvlády stali roku 1976 republikou. Prvého prezidenta Jamesa Manchama nahradil po prevrate roku 1977 France-Albert René. Jeho sociálne a hospodárske reformy sú obyvateľmi prijímané kladne. Spoločnosť však naďalej zostáva rozdelená na vlastníkov pôdy( prevažne bieli) a bezzemkov( väčšinou miešanci), ktorí pracujú v poľnohospodárstve, rybolove a v cestovnom ruchu.

Copyright © 2010−2011, svet-dovoleniek.sk, travel agency